Barkod Doğrulama

GS1 Sisteminin en yaygın uygulama aracı barkod teknolojileridir. Bu sayede, GS1 Standartlarında tanımlanan ticari ürünlerin, yer ve demirbaşların hızlı ve doğru olarak, bilgi sistemlerine aktarılması sağlanmaktadır. Dünyada her gün 6 milyardan daha fazla barkod okutulmaktadır. Bir barkodun birincil işlevi ticaret ortakları arasında doğru veri aktarımını sağlarken, aynı zamanda iş kararları almalarına yardımcı olmasıdır.

Bu çerçevede, barkodlar doğru yaratılıp doğru basıldığı zaman, “Otomatik Tanımlama” ve “Veri Yakalama” etkileşimi daha hızlı ve doğru olmaktadır. Gecikmelere neden olan yanlış ve/veya kalitesiz barkodlar, satış kayıplarına ve kötü müşteri memnuniyetine neden olup ticari ilişkileri bozmaktadır.

Barkod doğrulama, tedarik zincirindeki iletişimin kesintisiz olmasını ve pozitif ticari ilişkiler kurmamızı sağlar. Tüm bu sorunları önlemek için, firmalarımıza “barkod doğrulama” hizmeti sunmaktayız. 

Barkod doğrulamaya ihtiyaç duyan firmalar, GS1 Türkiye ile iletişime geçtikleri takdirde ,barkodların GS1 Genel Özelliklerine uyumlu olup olmadığı çeşitli ISO testleriyle (BS ISO/ IEC 15416 , BSISO/IEC 16022:2006) kontrol edilmektedir. Söz konusu testler, laboratuvar ortamında özel olarak düzenlenmiş cihazlar ile yapılmakta olup gelen talepler doğrultusunda oluşturulan raporlar ilgili firmalara gönderilmektedir.

Barkod Doğrulama Hizmeti Fiyat Listesi
GS1 Türkiye Sistemi Üyeleri İçin  
3 ve daha az  barkod doğrulama işlemi  Ücretsiz
4'den fazla barkod doğrulama işlemi Barkod başına 100,-TL
GS1 Türkiye Sistemi Üyesi Olmayan Firmalar için    Barkod başına 500,-TL